Microsoft Windows SharePoint Services
Strona głównaWsteczDalejDrukuj

Obsługa zdarzeń bibliotek dokumentów — informacje

Obsługa zdarzeń bibliotek dokumentów — informacje

Obsługa zdarzeń bibliotek dokumentów umożliwia programistom tworzenie oprogramowania używającego zdarzeń biblioteki dokumentów do wykonywania automatycznych akcji. Łącząc biblioteki dokumentów, niestandardowy kod do obsługi zdarzeń i dostępne formularze XML, można tworzyć wszechstronne i łatwe w obsłudze rozwiązania.

Na przykład w placówkach opieki medycznej przyjęcie nowego pacjenta wymaga wiele papierkowej roboty wykonywanej w określonej kolejności. Można napisać aplikację, która będzie współpracować z formularzami XML przechowywanymi w bibliotece formularzy i wykonywać następujące zadania:

Możliwe jest śledzenie następujących zdarzeń dla biblioteki dokumentów.

ZdarzenieOpis
WstawianieDo biblioteki dokumentów jest dodawany nowy dokument.
AktualizowanieDokument jest edytowany.
UsuwanieDokument jest usuwany.
PrzenoszenieDokument jest przenoszony lub jest zmieniana jego nazwa.
KopiowanieKopiowany jest dokument lub folder.
ZaewidencjonowanieDokument jest ewidencjonowany.
WyewidencjonowywanieDokument jest wyewidencjonowywany.
Anulowanie wyewidencjonowaniaWyewidencjonowanie dokumentu jest anulowane przez innego użytkownika.

Aby uzyskać więcej informacji o pisaniu kodu zarządzanego, który współdziała ze zdarzeniami biblioteki dokumentów, zapoznaj się z zestawem Microsoft Windows SharePoint Services Software Development Kit.

Aby umożliwić programistom firmy używanie zdarzeń biblioteki dokumentów pisanie kodu, konieczne jest włączenie tej funkcji na poziomie serwera wirtualnego.

©2003 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.