12 listopada... - komunikat!

W związku z  dalszymi pracami nad ustawą o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w dniu 12 listopada (poniedziałek) biblioteka będzie prawdopodobnie nieczynna.
O zmianach godzin pracy Biblioteki będziemy Państwa informować na bieżąco!

Przewodnik po zasobach elektronicznych - szkolenie online

Szukasz informacji, piszesz pracę dyplomową, prowadzisz badania naukowe? Naucz się wyszukiwać literaturę szybko i efektywnie. Zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line, na którym przedstawimy elektroniczne zasoby Biblioteki. W trakcie kursu zaprezentujemy katalogi, bazy danych, narzędzia i sposoby wyszukiwania. Przećwiczymy wyszukiwanie w wybranych bazach. Kurs będzie dostępny na Platformie Zdalnej Edukacji Biblioteki Głównej od 12.11 do 14.12.2018 – zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników naukowych.
Zapisy trwają, liczba miejsc ograniczona!

Motoryzacja dzisiaj i co dalej...?

W ramach cyklu wykładów popularno-naukowych w tradycji "Drzwi otwarte - otwarty świat", prowadzonych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach, ul. Krasińskiego 8, zapraszamy we wtorek 13 listopada br. o godz. 17:30 na wykład "Motoryzacja dzisiaj i co dalej...?" z udziałem mgr inż. Tibora Bartosa, dr inż. Janusza Cebulskiego i dr hab. inż. Dariusza Kuca.
Dowiemy się, jakie nowe materiały stosowane są w konstrukcji współczesnych samochodów. Co wpływa na poprawę bezpieczeństwa jazdy oraz spełnienie wymagań ekologicznych? Przedstawione zostaną trendy rozwoju motoryzacji, m.in. samochody elektryczne, pojazdy bez kierowcy oraz "samochody na minuty".


Ibuk Libra - nowa wyszukiwarka wewnątrztekstowa już dostępna!

Zapraszamy do korzystania z zasobów książek i czasopism w serwisie Ibuk Libra.
Uwaga!Serwis rozbudował funkcjonalność o wyszukiwarkę wewnątrztekstową, która dodatkowo umożliwia przeszukiwanie treści poszczególnych książek! Szczegółowa instrukcja korzystania z nowego narzędzia znajduje się tutaj

Dostep do serwisu tutaj


Co miesiąc w serwisie pojawia się bezpłatny dostęp do jednej z nowości książkowych wydawnictwa PWN. Aktualnie serwis oferuje w prezencie bezpłatny dostęp do książki Aleksandry Pluty: Droga do Rio. Historie polskich emigrantów. Dostęp do publikacji tutaj

NASBI - czytaj, przeglądaj i pobierz darmowego ebooka!

Informujemy, że Biblioteka Politechniki Śląskiej oferuje dostęp do 124 tytułów książek z różnych dziedzin technicznych uznanych, rodzimych edytorów naukowych (m.in. Helion, WNT, WKŁ). Istnieje możliwość pobrania darmowego ebooka!

Aby korzystać z serwisu NASBI, należy:
- wejść na stronę nasbi.pl i założyć indywidualne konto,
- potwierdzić założenie konta, klikając w link otrzymany w mailu rejestracyjnym,
- zalogować się do bazy,
- odszukać wybraną pozycję według określonego kryterium (autor, tytuł itp.),
- skorzystać z opcji Pożycz, dzięki której wybrana książka będzie dostępna z wirtualnej półki czytelnika przez 14 dni,

W celu pobrania darmowego ebooka:
- pobrać kod promocyjny w Bibliotece Głównej (Oddział Informacji Naukowej) lub mailowo (wysyłając wiadomość z imieniem, nazwiskiem i numerem karty bibliotecznej na adres bg.info@polsl.pl z zaznaczeniem KOD PROMOCYJNY)
- wejść na stronę https://ebookpoint.pl/kod
- aktywować kod (zostanie utworzone konto na ebookpoint.pl, na której znajduje się bezpłatny ebook)
- pobrać ebooka na dowolne urządzenie

Więcej informacji o serwisie znajduje się tutaj

Zapraszamy do przeglądania i zamawiania beletrystyki (katalog OPAC i dział Beletrystyka)!