Spokojnie, to tylko... Irlandia!

Od 17 listopada zapraszamy do obejrzenia interesującej wystawy fotograficznej "Spokojnie, to tylko Irlandia". Autorem zdjęć jest Ryszard Pietrasina, mieszkaniec Żywca, absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Prawie trzy lata spędził w Irlandii, podróżując i fotografując zakątki tego kraju. Jego prace były prezentowane m.in. podczas koncertów zabrzańskiego zespołu Carrantouhill, Festiwalu Kultury Irlandzkiej w Bielsku-Białej oraz w Bibliotece Głównej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jako dziennikarz, współpracujący przy obsłudze ostatnich wizyt duszpasterskich Jana Pawła II w ojczyźnie, jest też autorem wystaw fotograficznych o Polsce i Papieżu, prezentowanych w Irlandii.
Prezentowane zdjęcia przedstawiają uroki Irlandii, przyrodę i architekturę. Wystawa potrwa do 15 stycznia przyszłego roku.

Targi, targi i... po targach!

W dniach 6-8 listopada br. odbyły się w Katowicach Śląskie Targi Książki. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją tutaj

Poradnik Konstruktora Maszyn i Urządzeń dostępny online!

Informujemy o możliwości skorzystania z elektronicznej wersji online Poradnika Konstruktora Maszyn i Urządzeń wydawnictwa Verlag Dashofer. Publikacja stanowi kontynuację drukowanego wydania i zawiera na bieżąco aktualizowane informacje z zakresu projektowania, konstruowania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń - z uwzględnieniem zasad, wytycznych i przepisów.

Dostęp do publikacji jest możliwy z komputerów znajdujących się w Czytelni (szczegóły u dyżurującego pracownika). Zapraszamy!

NASBI - polski serwis książek elektronicznych

Informujemy, że Biblioteka Politechniki Śląskiej oferuje dostęp do blisko 120 tytułów książek z różnych dziedzin technicznych uznanych, rodzimych edytorów naukowych (m.in. Helion, WNT, WKŁ). Aby skorzystać z serwisu, należy:
- wejść na stronę nasbi.pl i założyć indywidualne konto,
- potwierdzić założenie konta, klikając w link otrzymany w mailu rejestracyjnym,
- zalogować się do bazy,
- odszukać wybraną pozycję według określonego kryterium (autor, tytuł itp.),
- skorzystać z opcji Pożycz, dzięki której wybrana książka będzie dostępna z wirtualnej półki czytelnika przez 14 dni,

Więcej informacji o serwisie znajduje się tutaj


Uwaga! Multiwyszukiwarka PRIMO już dostępna!

Zapraszamy do korzystania z nowego narzędzia wyszukiwawczego, umożliwiającego jednoczesne przeszukiwanie katalogu OPAC i baz danych, udostępnianych przez Bibliotekę Główną Politechniki Śląskiej.

Link do wyszukiwarki PRIMO

Zapraszamy do przeglądania i zamawiania beletrystyki (katalog OPAC i dział Beletrystyka)!