Długi Weekend z Książką w Krakowie, czyli... 20 MTK!

W dniach 27-30 października br. w Krakowie odbyły się 20. Międzynarodowe Targi Książki. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją tutaj

Pomiędzy światami - wystawa prac Damiana Wojnowskiego!

W dniach 6 października - 30 listopada zapraszamy do obejrzenia interesującej wystawy. Prezentowane obrazy stanowią wielowymiarowy obraz rzeczywistości, w której spotykają się myśli, ludzie i przedmioty. W codzienne życie odwiecznie wpisany jest pośpiech, który da się okiełznać poprzez sztukę. Między każdą parą wymiernych chwil istnieją miliardy tych niewymiernych... Przedstawiony świat to mieszanina rzeczywistości z bajkową, oniryczną scenerią, w której wszystko może się wydarzyć... Jak mawia sam autor: "Pomiędzy światami dryfujemy i przekraczamy granice naszych zmysłów (...)".

DAMIAN WOJNOWSKI - artysta od 2014 roku związany z gliwickim stowarzyszeniem FAUN, skupiającym śląskich artystów nieprofesjonalnych. Z powodzeniem rozwija swoją pasję, uczestnicząc w indywidualnych i zbiorowych wystawach. Uhonorowany nagrodą FAUN-ART w kategorii debiut - za wysoki poziom artystyczny i kreatywność prac, tworzy rysunki i obrazy olejne, charakteryzujące się niepowtarzalną kolorystyką, specyfiką i klimatem. Własną twórczość traktuje przede wszystkim jako odskocznię i okazję do nabrania dystansu do rzeczywistości oraz szansę na bycie ze sobą.

Ibuk Libra - elektroniczne książki w zasięgu ręki!

Zapraszamy do korzystania z zasobów książek i czasopism w serwisie Ibuk Libra. Dostep do serwisu tutaj

Wybrane metody badań materiałów - dostępne w wersji cyfrowej!

Informujemy, że podręcznik Wybrane metody badań materiałów Michała Żelechowera jest dostępny w wersji elektronicznej, w zasobach Biblioteki Cyfrowej Politechniki Śląskiej (tutaj).

Poradnik Konstruktora Maszyn i Urządzeń dostępny online!

Informujemy o możliwości skorzystania z elektronicznej wersji online Poradnika Konstruktora Maszyn i Urządzeń wydawnictwa Verlag Dashofer. Publikacja stanowi kontynuację drukowanego wydania i zawiera na bieżąco aktualizowane informacje z zakresu projektowania, konstruowania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń - z uwzględnieniem zasad, wytycznych i przepisów.

Dostęp do publikacji jest możliwy z komputerów znajdujących się w Czytelni (szczegóły u dyżurującego pracownika). Zapraszamy!

NASBI - polski serwis książek elektronicznych

Informujemy, że Biblioteka Politechniki Śląskiej oferuje dostęp do blisko 120 tytułów książek z różnych dziedzin technicznych uznanych, rodzimych edytorów naukowych (m.in. Helion, WNT, WKŁ). Aby skorzystać z serwisu, należy:
- wejść na stronę nasbi.pl i założyć indywidualne konto,
- potwierdzić założenie konta, klikając w link otrzymany w mailu rejestracyjnym,
- zalogować się do bazy,
- odszukać wybraną pozycję według określonego kryterium (autor, tytuł itp.),
- skorzystać z opcji Pożycz, dzięki której wybrana książka będzie dostępna z wirtualnej półki czytelnika przez 14 dni,

Więcej informacji o serwisie znajduje się tutaj


Uwaga! Multiwyszukiwarka PRIMO już dostępna!

Zapraszamy do korzystania z nowego narzędzia wyszukiwawczego, umożliwiającego jednoczesne przeszukiwanie katalogu OPAC i baz danych, udostępnianych przez Bibliotekę Główną Politechniki Śląskiej.

Link do wyszukiwarki PRIMO

Zapraszamy do przeglądania i zamawiania beletrystyki (katalog OPAC i dział Beletrystyka)!