Fotografia - wystawa prac Macieja Jabkowskiego

W dniach 9 lutego - 15 marca zapraszamy do obejrzenia interesującej wystawy fotografii Macieja Jabkowskiego. Autor - na co dzień związany z branżą reklamową - mieszka w Inowrocławiu. Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych oraz Studium Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Zajmuje się fotografią artystyczną, wykorzystując techniki fotografii jako medium do tworzenia obrazów. W swoich pracach łączy fotografię z grafiką komputerową, tworząc fotokolaże, w innych cyklach dokumentuje sceny plastyczne jakie tworzy natura i człowiek. Swoją twórczość prezentował podczas wystaw m.in. w Inowrocławiu, Toruniu i Warszawie.

 

Uwaga! Bezpłatne egzemplarze książek do odbioru!

Zapraszamy do zapoznania się z wykazami dubletów link1 i link2. Osoby zainteresowane nieodpłatnym pozyskaniem oferowanych tytułów prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy.


Ibuk Libra - nowa wyszukiwarka wewnątrztekstowa już dostępna!

Zapraszamy do korzystania z zasobów książek i czasopism w serwisie Ibuk Libra.
Uwaga!Serwis rozbudował funkcjonalność o wyszukiwarkę wewnątrztekstową, która dodatkowo umożliwia przeszukiwanie treści poszczególnych książek! Szczegółowa instrukcja korzystania z nowego narzędzia znajduje się tutaj

Dostep do serwisu tutaj


Co miesiąc w serwisie pojawia się bezpłatny dostęp do jednej z nowości książkowych wydawnictwa PWN. Aktualnie serwis oferuje w prezencie bezpłatny dostęp do książki Aleksandry Pluty: Droga do Rio. Historie polskich emigrantów. Dostęp do publikacji tutaj

NASBI - czytaj, przeglądaj i pobierz darmowego ebooka!

Informujemy, że Biblioteka Politechniki Śląskiej oferuje dostęp do 124 tytułów książek z różnych dziedzin technicznych uznanych, rodzimych edytorów naukowych (m.in. Helion, WNT, WKŁ). Istnieje możliwość pobrania darmowego ebooka!

Aby korzystać z serwisu NASBI, należy:
- wejść na stronę nasbi.pl i założyć indywidualne konto,
- potwierdzić założenie konta, klikając w link otrzymany w mailu rejestracyjnym,
- zalogować się do bazy,
- odszukać wybraną pozycję według określonego kryterium (autor, tytuł itp.),
- skorzystać z opcji Pożycz, dzięki której wybrana książka będzie dostępna z wirtualnej półki czytelnika przez 14 dni,

W celu pobrania darmowego ebooka:
- pobrać kod promocyjny w Bibliotece Głównej (Oddział Informacji Naukowej) lub mailowo (wysyłając wiadomość z imieniem, nazwiskiem i numerem karty bibliotecznej na adres bg.info@polsl.pl z zaznaczeniem KOD PROMOCYJNY)
- wejść na stronę https://ebookpoint.pl/kod
- aktywować kod (zostanie utworzone konto na ebookpoint.pl, na której znajduje się bezpłatny ebook)
- pobrać ebooka na dowolne urządzenie

Więcej informacji o serwisie znajduje się tutaj

Zapraszamy do przeglądania i zamawiania beletrystyki (katalog OPAC i dział Beletrystyka)!