VII Warszawskie Targi Książki już za nami!

W tym roku po raz kolejny Stadion Narodowy gościł wydawców, autorów, księgarzy, bibliotekarzy i czytelników z kraju i zagranicy! W dniach 19-22 maja br. odbyły VII Warszawskie Targi Książki, razem z 10. Targami Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją tutaj

Bezpłatny dostęp do testowych baz danych AccessEngineering i GeoScienceWorld

Informujemy, że Biblioteka otrzymała testowy dostęp do wybranych baz danych. Więcej szczegółów dotyczących zawartości i czasu dostępu znajduje się pod poniższymi linkami:
ACCESSENGINEERING
GEOSCIENCEWORLD

Zapraszamy do korzystania!

Wystawa - Cisza na planie. Opowieści o kinie z dawnych lat

W dniach 24 maja - 30 czerwca br. zapraszamy do obejrzenia interesującej wystawy, dotyczącej począków sztuki filmowej na Śląsku i nie tylko. Na ekspozycję składają się ilustrowane plansze, przedstawiające zdjęcia filmowych gwiazd i plakaty wraz z materiałem opisowym.
Właścicielem wystawy jest Muzeum Katowic.

Ibuk Libra - elektroniczne książki w zasięgu ręki!

Zapraszamy do korzystania z zasobów książek i czasopism w serwisie Ibuk Libra. Dostep do serwisu tutaj

Wybrane metody badań materiałów - dostępne w wersji cyfrowej!

Informujemy, że podręcznik Wybrane metody badań materiałów Michała Żelechowera jest dostępny w wersji elektronicznej, w zasobach Biblioteki Cyfrowej Politechniki Śląskiej (tutaj).

Poradnik Konstruktora Maszyn i Urządzeń dostępny online!

Informujemy o możliwości skorzystania z elektronicznej wersji online Poradnika Konstruktora Maszyn i Urządzeń wydawnictwa Verlag Dashofer. Publikacja stanowi kontynuację drukowanego wydania i zawiera na bieżąco aktualizowane informacje z zakresu projektowania, konstruowania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń - z uwzględnieniem zasad, wytycznych i przepisów.

Dostęp do publikacji jest możliwy z komputerów znajdujących się w Czytelni (szczegóły u dyżurującego pracownika). Zapraszamy!

NASBI - polski serwis książek elektronicznych

Informujemy, że Biblioteka Politechniki Śląskiej oferuje dostęp do blisko 120 tytułów książek z różnych dziedzin technicznych uznanych, rodzimych edytorów naukowych (m.in. Helion, WNT, WKŁ). Aby skorzystać z serwisu, należy:
- wejść na stronę nasbi.pl i założyć indywidualne konto,
- potwierdzić założenie konta, klikając w link otrzymany w mailu rejestracyjnym,
- zalogować się do bazy,
- odszukać wybraną pozycję według określonego kryterium (autor, tytuł itp.),
- skorzystać z opcji Pożycz, dzięki której wybrana książka będzie dostępna z wirtualnej półki czytelnika przez 14 dni,

Więcej informacji o serwisie znajduje się tutaj


Uwaga! Multiwyszukiwarka PRIMO już dostępna!

Zapraszamy do korzystania z nowego narzędzia wyszukiwawczego, umożliwiającego jednoczesne przeszukiwanie katalogu OPAC i baz danych, udostępnianych przez Bibliotekę Główną Politechniki Śląskiej.

Link do wyszukiwarki PRIMO

Zapraszamy do przeglądania i zamawiania beletrystyki (katalog OPAC i dział Beletrystyka)!