Akcja Bookcrossing - 23 kwietnia

W dniu 23 kwietnia zapraszamy do uczestnictwa w akcji dobrowolnej wymiany książek pod nazwą "Bookcrossing". Na wydzielonym i specjalnie oznaczonym regale będzie można pozostawić własną książkę i w zamian zabrać inną. Naprawdę warto!

Poradnik Konstruktora Maszyn i Urządzeń dostępny online!

Informujemy o możliwości skorzystania z elektronicznej wersji online Poradnika Konstruktora Maszyn i Urządzeń wydawnictwa Verlag Dashofer. Publikacja stanowi kontynuację drukowanego wydania i zawiera na bieżąco aktualizowane informacje z zakresu projektowania, konstruowania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń - z uwzględnieniem zasad, wytycznych i przepisów.

Dostęp do publikacji jest możliwy z komputerów znajdujących się w Czytelni (szczegóły u dyżurującego pracownika). Zapraszamy!

Wystawa - "Wiatraki polskie"

Zapraszamy do obejrzenia interesującej wystawy fotografcznej, poświęconej zabytkowym wiatrakom m.in. z terenów Łowkowic, Gostkowa, Kamiennej Góry i Chorzowa. Ekspozycję uzupełniają fotografie wiatraków z Holandii, Francji, Madery i Gran Canarii. Autorem zdjęć jest Roman Szymański, członek byłej grupy "MAK-20", od wielu lat zajmujący się fotografią w nurcie pejzażu, architektury i dokumentu. Obecnie tworzy w grupie fotograficznej "Natechwile", z którą zrealizował wiele wystaw i pokazów multimedialnych.

Wystawę można oglądać w Czytelni, okresie od 18 marca do 10 maja br., dzięki uprzejmości Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.

Serdecznie zapraszamy

Dostęp testowy online do czasopism wydawnictwa Trans Tech Publications

Informujemy o możiwości skorzystania - do 1 maja br. włącznie - z bezpłatnego dostępu testowego do 15 czasopism, poświęconych zagadnieniom inżynierii materiałowej:

Materials Science Forum
Key Engineering Materials
Solid State Phenomena
Defect and Diffusion Forum
Diffusion Foundations

Applied Mechanics and Materials
Advanced Materials Research

Advances in Science and Technology

Journal of Nano Research

Journal of Biomimetics, Biomaterials  and Tissue Engineering
    
Journal of Biomimetics, Biomaterials and Biomedical Engineering

Journal of Metastable and Nanocrystalline Materials

International Journal of Engineering Research in Africa

Advanced Engineering Forum

Nano Hybrids

Dostęp będzie możliwy z każdego komputera podłączonego do sieci uczelnianej lub zdalnie - w ramach usługi proxy. Więcej szczegółów znajduje się tutaj

Aby skorzystać z zasobów, kliknij w link

NASBI - polski serwis książek elektronicznych

Informujemy, że Biblioteka Politechniki Śląskiej oferuje dostęp do blisko 120 tytułów książek z różnych dziedzin technicznych uznanych, rodzimych edytorów naukowych (m.in. Helion, WNT, WKŁ). Aby skorzystać z serwisu, należy:
- wejść na stronę nasbi.pl i założyć indywidualne konto,
- potwierdzić założenie konta, klikając w link otrzymany w mailu rejestracyjnym,
- zalogować się do bazy,
- odszukać wybraną pozycję według określonego kryterium (autor, tytuł itp.),
- skorzystać z opcji Pożycz, dzięki której wybrana książka będzie dostępna z wirtualnej półki czytelnika przez 14 dni,

Więcej informacji o serwisie znajduje się tutaj


Uwaga! Testowa wersja multiwyszukiwarki PRIMO już dostępna!

Zapraszamy do korzystania z nowego narzędzia wyszukiwawczego, umożliwiającego jednoczesne przeszukiwanie katalogu OPAC i baz danych, udostępnianych przez Bibliotekę Główną Politechniki Śląskiej. Uwaga! Funkcjonalność nowej wyszukiwarki jest obecnie wciąż rozwijana. W przypadku uzyskania niezadawalającej liczby wyników wyszukiwania należy powrócić do trybu odrębnego przeszukiwania poszczególnych źródeł.

Link do wyszukiwarki PRIMO

Zapraszamy do przeglądania i zamawiania beletrystyki (katalog OPAC i dział Beletrystyka)!