Wystawa prac Marceliny Moretty

W dniach 17 listopada - 31 grudnia zapraszamy do obejrzenia w Czytelni interesującej wystawy prac Marceliny Moretty. Na ekspozycję składają się obrazy - miniatury wykonane techniką własną przy użyciu znoszonych pończoch i różnorodnych mediów malarskich. Jak przyznaje sama autorka: "(…) Moją misją, jako twórcy jest uwrażliwienie na wszechobecny "tumiwisizm"– czyli odmowę zrozumienia, że rzeczy są ze sobą nierozerwalnie związane. "Odłupanie" odbiorcy, choć na chwilę, od ściany schematycznego sposobu postrzegania."
Marcelina Moretta jest absolwentką studiów I stopnia na kierunku architektura wnętrz (Politechnika Śląska) oraz pracowni malarstwa i rysunku UFFO pod kierunkiem Jerzego Patraszewskiego. Współpracuje z Domem Aukcyjnym DESA Unicum. Od 2015 roku prowadzi autorską pracownię artystyczną w Gliwicach.

Śląskie Targi Książki w Katowicach za nami!

W dniach 10-12 listopada w Katowicach odbyły się po raz trzeci Śląskie Targi Książki. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tego wydarzenia tutaj

Uwaga! Bezpłatne egzemplarze książek do odbioru!

Zapraszamy do zapoznania się z wykazami dubletów link1 i link2. Osoby zainteresowane nieodpłatnym pozyskaniem oferowanych tytułów prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy.


Ibuk Libra - nowa wyszukiwarka wewnątrztekstowa już dostępna!

Zapraszamy do korzystania z zasobów książek i czasopism w serwisie Ibuk Libra.
Uwaga!Serwis rozbudował funkcjonalność o wyszukiwarkę wewnątrztekstową, która dodatkowo umożliwia przeszukiwanie treści poszczególnych książek! Szczegółowa instrukcja korzystania z nowego narzędzia znajduje się tutaj

Dostep do serwisu tutaj


Co miesiąc w serwisie pojawia się bezpłatny dostęp do jednej z nowości książkowych wydawnictwa PWN. Aktualnie serwis oferuje w prezencie bezpłatny dostęp do książki Aleksandry Pluty: Droga do Rio. Historie polskich emigrantów. Dostęp do publikacji tutaj

NASBI - czytaj, przeglądaj i pobierz darmowego ebooka!

Informujemy, że Biblioteka Politechniki Śląskiej oferuje dostęp do 124 tytułów książek z różnych dziedzin technicznych uznanych, rodzimych edytorów naukowych (m.in. Helion, WNT, WKŁ). Istnieje możliwość pobrania darmowego ebooka!

Aby korzystać z serwisu NASBI, należy:
- wejść na stronę nasbi.pl i założyć indywidualne konto,
- potwierdzić założenie konta, klikając w link otrzymany w mailu rejestracyjnym,
- zalogować się do bazy,
- odszukać wybraną pozycję według określonego kryterium (autor, tytuł itp.),
- skorzystać z opcji Pożycz, dzięki której wybrana książka będzie dostępna z wirtualnej półki czytelnika przez 14 dni,

W celu pobrania darmowego ebooka:
- pobrać kod promocyjny w Bibliotece Głównej (Oddział Informacji Naukowej) lub mailowo (wysyłając wiadomość z imieniem, nazwiskiem i numerem karty bibliotecznej na adres bg.info@polsl.pl z zaznaczeniem KOD PROMOCYJNY)
- wejść na stronę https://ebookpoint.pl/kod
- aktywować kod (zostanie utworzone konto na ebookpoint.pl, na której znajduje się bezpłatny ebook)
- pobrać ebooka na dowolne urządzenie

Więcej informacji o serwisie znajduje się tutaj

Zapraszamy do przeglądania i zamawiania beletrystyki (katalog OPAC i dział Beletrystyka)!