Uwaga! Długi Weekend Majowy!

Godziny pracy biblioteki w okresie weekendu majowego:

29 kwietnia (sobota) NIECZYNNE
1 maja (poniedziałek) NIECZYNNE
2 maja (wtorek) 9:00-15:00
3 maja (środa) NIECZYNNE
4 maja (czwartek) 9:00-16:00
5 maja (piątek) 9:00-17:00
6 maja (sobota) 9:00-13:00

Wystawa malarska Grażyny Zarzecznej!

W dniach 3-28 kwietnia br. zapraszamy do obejrzenia wystawy prac Grażyny Zarzecznej - malarki, kolorystki, pedagoga i promotora kultury. Artystka - urodzona w Wodzisławiu Śląskim - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowiie, a od 2003 r. przewodniczy rybnicko-raciborskiemu oddziałowi ZPAP.
Dyplomantka prof. Jana Szancenbacha otrzymała dwukrotnie stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury. W swoim dorobku ma ok. 70 wystaw indywidualnych, m.in. Pałac Sztuki - Kraków (2001 i 2013), Galeria Szalom-Kraków, Galeria Polskiego Radia Katowice "Na żywo", Galeira "Mlejn" - Ostrawa. Jej dzieła znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i zagranicą. G. Zarzecka często bywa zapraszana na międzynarodowe plenery malarskie i wystawy zbiorowe (ostatnio jej prace można było oglądać w ramach ekspozycji"Sztuka Kobiet - Artystki na Śląsku" w Muzeum Śląskim).

NASBI - czytaj, przeglądaj i pobierz darmowego ebooka!

Informujemy, że Biblioteka Politechniki Śląskiej oferuje dostęp do 124 tytułów książek z różnych dziedzin technicznych uznanych, rodzimych edytorów naukowych (m.in. Helion, WNT, WKŁ). Istnieje możliwość pobrania darmowego ebooka!

W celu pobrania darmowego ebooka:
- pobrać kod promocyjny w Bibliotece Głównej (Oddział Informacji Naukowej) lub mailowo (wysyłając wiadomość z imieniem, nazwiskiem i numerem karty bibliotecznej na adres bg.info@polsl.pl z zaznaczeniem KOD PROMOCYJNY)
- wejść na stronę https://ebookpoint.pl/kod
- aktywować kod (zostanie utworzone konto na ebookpoint.pl, na której znajduje się bezpłatny ebook)
- pobrać ebooka na dowolne urządzenie

Aby korzystać z serwisu NASBI, należy:
- wejść na stronę nasbi.pl i założyć indywidualne konto,
- potwierdzić założenie konta, klikając w link otrzymany w mailu rejestracyjnym,
- zalogować się do bazy,
- odszukać wybraną pozycję według określonego kryterium (autor, tytuł itp.),
- skorzystać z opcji Pożycz, dzięki której wybrana książka będzie dostępna z wirtualnej półki czytelnika przez 14 dni,

Więcej informacji o serwisie znajduje się tutaj

Ibuk Libra - elektroniczne książki w zasięgu ręki!

Zapraszamy do korzystania z zasobów książek i czasopism w serwisie Ibuk Libra. Dostep do serwisu tutaj

Wybrane metody badań materiałów - dostępne w wersji cyfrowej!

Informujemy, że podręcznik Wybrane metody badań materiałów Michała Żelechowera jest dostępny w wersji elektronicznej, w zasobach Biblioteki Cyfrowej Politechniki Śląskiej (tutaj).

Poradnik Konstruktora Maszyn i Urządzeń dostępny online!

Informujemy o możliwości skorzystania z elektronicznej wersji online Poradnika Konstruktora Maszyn i Urządzeń wydawnictwa Verlag Dashofer. Publikacja stanowi kontynuację drukowanego wydania i zawiera na bieżąco aktualizowane informacje z zakresu projektowania, konstruowania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń - z uwzględnieniem zasad, wytycznych i przepisów.

Dostęp do publikacji jest możliwy z komputerów znajdujących się w Czytelni (szczegóły u dyżurującego pracownika). Zapraszamy!


Uwaga! Multiwyszukiwarka PRIMO już dostępna!

Zapraszamy do korzystania z nowego narzędzia wyszukiwawczego, umożliwiającego jednoczesne przeszukiwanie katalogu OPAC i baz danych, udostępnianych przez Bibliotekę Główną Politechniki Śląskiej.

Link do wyszukiwarki PRIMO

Zapraszamy do przeglądania i zamawiania beletrystyki (katalog OPAC i dział Beletrystyka)!