Web of Science - szkolenia w maju!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenia, dotyczące platformy Web of Science. Webinaria są prowadzone przez dr Klementynę Karlińską-Batles i dotyczą następujących zagadnień:
- jak założyć konto i ułatwić sobie pracę z platformą Web of Science,
- jak zidentyfikować najbardziej wpływowe instytucje, kraje i publikacje,
- jak wyszukiwać patenty na platformie Web of Science
Wszystkie szkolenia odbywają się w języku polskim i wymagają uprzedniej rejestracji oraz komputera z kartą dźwiękową i głośnikami. Szczegółowy plan szkoleń wraz z instrukcją można znaleźć tutaj
Zapraszamy do uczestnictwa w webinarium!

Wystawa prac fotograficznych Tomasza Sobczaka w Czytelni!

W dniach 16 - 31 maja br. zapraszamy do obejrzenia fotografii Tomasza Sobczaka - fotografa, absolwenta Akademii Pedagogicznej w Krakowie, od lat związanego z Tarnowem.
Autor obronił dyplom z fotografii na UMCS w Lublinie. W latach 2003-2010 fotografował sport - głównie żużel - jako jeden z pierwszych publikując reportaże żużlowe w Internecie. Współpracował z wieloma wydawnictwami w kraju i zagranicą, m.in. z Tygodnikiem Żużlowym, Przeglądem Sportowym, Faktem, Super Expressem i Gazetą Krakowską oraz agencjami Cyfrasport i Photopress i portalami wp.pl, espeedway.pl, tarnow.pl i rdn.pl
Od 2008 roku pełni funkcję Prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. W 2012 roku uhonorowany został przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej tytułem AFIAP, rok później otrzymał tytuł EFIAP.
Na co dzień pracuje w III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie oraz w tamtejszym Pałacu Młodzieży, gdzie prowadzi pracownię forografii tradycyjnej, uczy również fotografii ruchu oraz metodyki fotografii na podyplomowych studiach UMCS. Od 2015 roku prowadzi także zajęcia z fotografii prasowej i reklamowej w Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie.
Jego prace były publikowane w wielu wydawnictwach niemal na wszystkich kontynentach.

Ibuk Libra - elektroniczne książki w zasięgu ręki!

Aktualnie serwis oferuje w prezencie bezpłatny dostęp do książki Marty Grzywacz: Obrońca skarbów. Karol Estreicher - w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki. Dostęp do publikacji tutaj

Zapraszamy do korzystania z zasobów książek i czasopism w serwisie Ibuk Libra. Dostep do serwisu tutaj

NASBI - czytaj, przeglądaj i pobierz darmowego ebooka!

Informujemy, że Biblioteka Politechniki Śląskiej oferuje dostęp do 124 tytułów książek z różnych dziedzin technicznych uznanych, rodzimych edytorów naukowych (m.in. Helion, WNT, WKŁ). Istnieje możliwość pobrania darmowego ebooka!

Aby korzystać z serwisu NASBI, należy:
- wejść na stronę nasbi.pl i założyć indywidualne konto,
- potwierdzić założenie konta, klikając w link otrzymany w mailu rejestracyjnym,
- zalogować się do bazy,
- odszukać wybraną pozycję według określonego kryterium (autor, tytuł itp.),
- skorzystać z opcji Pożycz, dzięki której wybrana książka będzie dostępna z wirtualnej półki czytelnika przez 14 dni,

W celu pobrania darmowego ebooka:
- pobrać kod promocyjny w Bibliotece Głównej (Oddział Informacji Naukowej) lub mailowo (wysyłając wiadomość z imieniem, nazwiskiem i numerem karty bibliotecznej na adres bg.info@polsl.pl z zaznaczeniem KOD PROMOCYJNY)
- wejść na stronę https://ebookpoint.pl/kod
- aktywować kod (zostanie utworzone konto na ebookpoint.pl, na której znajduje się bezpłatny ebook)
- pobrać ebooka na dowolne urządzenie

Więcej informacji o serwisie znajduje się tutaj

Wybrane metody badań materiałów - dostępne w wersji cyfrowej!

Informujemy, że podręcznik Wybrane metody badań materiałów Michała Żelechowera jest dostępny w wersji elektronicznej, w zasobach Biblioteki Cyfrowej Politechniki Śląskiej (tutaj).


Uwaga! Multiwyszukiwarka PRIMO już dostępna!

Zapraszamy do korzystania z nowego narzędzia wyszukiwawczego, umożliwiającego jednoczesne przeszukiwanie katalogu OPAC i baz danych, udostępnianych przez Bibliotekę Główną Politechniki Śląskiej.

Link do wyszukiwarki PRIMO

Zapraszamy do przeglądania i zamawiania beletrystyki (katalog OPAC i dział Beletrystyka)!