0,,

 

Wystawa - "Ciekawe miejsca oczami atchitekta"

Zapraszamy W dniach 7 października - 10 listopada br. do obejrzenia niezwykle interesującej wystawy fotografii autorstwa Marka Hrehorowskiego. Autor urodził się w 1969 roku w Gliwicach. Po ukończeniu tamże Liceum Ogólnokształcącego nr 5, kontynuował naukę w Policealnym Studium Architektonicznym przy Zespole Szkół Budowlanych w Bytomiu, gdzie po raz pierwszy zetknął się z architekturą, budownictwem, sztuką, malarstwem i wzornictwem. Po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach zaczął dzielić pracę zawodową z pasją fotografowania, dokumentując zabytkowe i współczesne obiektów architektoniczne największych stolic i miast europejskich. Obecnie autor prowadzi własną firmę. Prezentowane zdjęcia, wykonane w konwencji czarno-białej, nabierają specyficznych walorów estetycznych i kompozycyjnych.

Poradnik Konstruktora Maszyn i Urządzeń dostępny online!

Informujemy o możliwości skorzystania z elektronicznej wersji online Poradnika Konstruktora Maszyn i Urządzeń wydawnictwa Verlag Dashofer. Publikacja stanowi kontynuację drukowanego wydania i zawiera na bieżąco aktualizowane informacje z zakresu projektowania, konstruowania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń - z uwzględnieniem zasad, wytycznych i przepisów.

Dostęp do publikacji jest możliwy z komputerów znajdujących się w Czytelni (szczegóły u dyżurującego pracownika). Zapraszamy!

NASBI - polski serwis książek elektronicznych

Informujemy, że Biblioteka Politechniki Śląskiej oferuje dostęp do blisko 120 tytułów książek z różnych dziedzin technicznych uznanych, rodzimych edytorów naukowych (m.in. Helion, WNT, WKŁ). Aby skorzystać z serwisu, należy:
- wejść na stronę nasbi.pl i założyć indywidualne konto,
- potwierdzić założenie konta, klikając w link otrzymany w mailu rejestracyjnym,
- zalogować się do bazy,
- odszukać wybraną pozycję według określonego kryterium (autor, tytuł itp.),
- skorzystać z opcji Pożycz, dzięki której wybrana książka będzie dostępna z wirtualnej półki czytelnika przez 14 dni,

Więcej informacji o serwisie znajduje się tutaj


Uwaga! Testowa wersja multiwyszukiwarki PRIMO już dostępna!

Zapraszamy do korzystania z nowego narzędzia wyszukiwawczego, umożliwiającego jednoczesne przeszukiwanie katalogu OPAC i baz danych, udostępnianych przez Bibliotekę Główną Politechniki Śląskiej. Uwaga! Funkcjonalność nowej wyszukiwarki jest obecnie wciąż rozwijana. W przypadku uzyskania niezadawalającej liczby wyników wyszukiwania należy powrócić do trybu odrębnego przeszukiwania poszczególnych źródeł.

Link do wyszukiwarki PRIMO

Zapraszamy do przeglądania i zamawiania beletrystyki (katalog OPAC i dział Beletrystyka)!