Baza techniczna

Pracownia jest wyposażona w 10 stanowisk komputerowych do pracy indywidualnej i zespołowej, które umożliwiają korzystanie z podstawowych aplikacji, elektronicznych zasobów informacji (katalogu OPAC i baz danych), drukarki sieciowej oraz Internetu.

Pracownia Komputerowa - kącik wypoczynkowy
Pracownia Komputerowa - stanowiska


Internet bezprzewodowy (eduroam)

W obrębie Czytelni i Pracowni Komputerowej można korzystać z usługi EDUROAM, uferującej bezprzewodowy dostęp do elektronicznych zasobów bibliotecznych oraz Internetu. Aby skorzystać z usługi należy pobrać i zainstalować instalator eduroam MS Windows 7, klikając tutaj

Instalator eduroam zostanie przygotowany w postaci pliku EXE i skonfiguruje usługę na Twoim urządzeniu tworząc na nim niezbędne profile sieciowe.

Kiedy klikniesz przycisk pobierania, instalator zostanie zachowany przez przeglądarkę. Skopiuj go na urządzenie, które chcesz skonfigurować i uruchom. Do połączenia z siecią niezbędne będzie posiadanie konta użytkownika w instytucji macierzystej.

Możliwe jest również opcjonalnie skorzystanie z ustawień bezprzewodowej sieci eduroam, dostepnych w instrukcji

Ustawienia:
nazwa sieci (SSID): eduroam
login: taki jak sam jak do logowania do konta email w domenie
polsl.pl

hasło: takie samo jak do logowania do konta email w domenie
polsl.pl

Należy postępować wg podanych instrukcji oraz komunikatów pojawiających się na ekranie podczas procesu instalacji. Ewentualne problemy proszę zgłaszać do operatora CK na adres sysoper@polsl.pl lub dzwoniąc na numer 32 237-15-69.

Regulamin korzystania z Pracowni Komputerowej dostępny tutaj