Logo Strona główna   Dokumenty i listy   Utwórz   Ustawienia witryny   Pomoc     
Ikona
Distance Learning Group
E-edukacja
 
E-Learning
Skład zespołu DLG

Dokumenty
 
Narzędzia wspomagające
 
Publikacje
 
Forum
 
Kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Icon
ROZWÓJ ELEKTRONIZACJI NAUCZANIA NA WYDZIALE ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ
Menu składnika Web Part

5. WNIOSKI

Podstawą działalności dydaktycznej powinno być wykorzystanie takich instrumentów, aby treści przekazywane w procesie kształcenia były przedstawione w jak najlepszy dla uczestnika sposób. Wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych niewątpliwie podnosi jakość prowadzonego procesu dydaktycznego.
Najlepszym rozwiązaniem jest kompletny system, czy też platforma e-learningowa, którą w przypadku Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej została Platforma Moodle. Poprzez wdrożenie jej i akcje propagujące staje się ona coraz częstszym narzędziem wspomagającym proces kształcenia. Jest jednak jeszcze wiele aspektów wymagających poprawy i udoskonalenia.
W perspektywie dalszego rozwoju jest przygotowanie przez prowadzących zajęcia materiałów w postaci kursów, dla wszystkich prowadzonych na Wydziale zajęć oraz odpowiednia modyfikacja istniejących kursów - w miarę zmian w programach nauczania poszczególnych przedmiotów. Kolejnym niezmiernie ważnym punktem w dalszych pracach jest uwzględnienie potrzeb osób niepełnosprawnych i osób obdarzonych darem dysleksji. Te zagadnienia mają wpływ na uniwersalność stosowania przyjętego rozwiązania w trakcie procesu kształcenia.

6. BIBLIOGRAFIA

  1. Godziemba-Maliszewski M., Galwas B., Rak J. R., Platforma Modle jako narzędzie zdalnej edukacji, Technologie Internetowe w Zarządzaniu i Biznesie, TIZIB 2005.
  2. Internet, http://moodle.org/index.php.
  3. Internet, http://sakaiproject.org/index.php.
  4. Internet, http://www.claroline.net/about.htm.
  5. Internet, http://www.microsoft.com/Education/ClassServer4About.mspx.
  6. Internet, http://www.m-learning.org/projects.shtml.
  7. Internet, http://www.pugh.co.uk/products/lotus/learningspace.htm.
  8. Nowakowski Z., Nowe koncepcje kształcenia oparte na e-learningu, CKPiDN w Mielcu, Zeszyty nauczycielskie, Nr 4/2005.

<<poprzednia strona