![]() | |||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Ważne Usuwając użytkownika z witryny po utworzeniu przez niego alertów, należy ręcznie usunąć wszystkie alerty utworzone przez tego użytkownika. Dotyczy to także wszystkich list i bibliotek, w których można zmieniać ustawienia zabezpieczeń w celu ograniczenia dostępu. Jeżeli użytkownik utworzył alerty dla danej listy lub biblioteki, będzie nadal je otrzymywać po zmianie ustawień zabezpieczeń. Należy pamiętać o konieczności usunięcia tych alertów, aby uniemożliwić użytkownikom nieupoważnionym uzyskanie dostępu do witryny i informacji o użytkowniku.
Alertami można zarządzeń z wiersza polecenia przy użyciu operacji GetProperty i SetProperty narzędzia Stsadm.exe. Istnieje możliwość ustawiania następujących właściwości wpływających na działanie alertów.
Właściwość | Opis |
alerts-enabled | Włącza lub wyłącza alerty. |
alerts-limited | Określa, czy użytkowników obowiązuje ograniczenie liczby alertów. |
alerts-maximum | Określa maksymalną liczbę alertów, które mogą utworzyć użytkownicy. |
job-immediate-notification | Określa, jak często ma być sprawdzana obecność alertów natychmiastowych (w minutach). |
job-daily-notification | Określa porę dnia (w formacie 24-godzinnym), w której mają być wysyłane alerty codzienne. |
job-weekly-notification | Określa dzień tygodnia i porę dnia (w formacie 24-godzinnym), w której mają być wysyłane alerty tygodniowe. |
Poniższy przykład ilustruje składnię używaną w celu wyłączenia alertów:
stsadm.exe -o setproperty -p <port> -pn alerts-enabled -pv false